2020-11-27

 Ptaki w końcu listopada

Tylko zdjęcia z pogodnego dnia, żeby wiedzieć jakie ptaki można o tej porze roku zobaczyć w okolicy rzeki. Tam gdzie słońce nie dochodzi bieli się przymrozek na oziminach.


Dzięciołów zielonych było więcej, spłoszyły się, poleciały na wysokie drzewo ale zaraz wróciły na teren ogrodów w Podleszanach.


 

Kwiczołów bardzo dużo na głogowym zagajniku, spłoszone przelatują na oddalone drzewa.

Kaczki spłoszyły się , kormoran w trakcie wypatrywania rybek.W drodze powrotnej znowu kwiczoły i sroki.Na łące koło kładki dały się obserwować bażanty.Od strony miasta stadko szczygłów.

 

8 komentarzy:

 1. SZczyglow Ci zazdroszcze i zielonych dzieciolow, i tak tak duzo..Twoje tereny maja cos bardzo atrakcyjnego dla tych rzadziej spotykanych ptakow. Szczygly widzialam raz, zielonego dzieciola tez raz, a Ty tak sobie prawie na kazdym spacerze...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięcioły duże i zielone u nas na pewno gniazdują w parku i latają po okolicy. Dzięcioły czarne w lesie w niedalekiej odległości od miasta też widzę każdego roku. Mieszkam blisko rzeki i ona na pewno wiele ptaków przyciąga.

   Usuń
 2. Podziwiam Cię za zdolność nazywania ptactwa "po imieniu". Już dawno sobie obiecuję, że też się tym zajmę bo bardzo bym chciała znać ptaki. Póki co codziennie widuję i słyszę dzięcioły, łatwo je wypatrzeć kiedy nie ma liści. Z ptaków potrafię wskazać tylko te "podstawowe" widywane codziennie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chcę też rozpoznawać ptaki, to mnie w tej chwili bardzo wkręciło. Ale wiem, że niewiele wiem.

   Usuń
 3. Rozpoznawanie ptaków to dla mnie wielka sztuka. Znam sroki, ale kto ich nie zna ;-) Mam takie zaprzyjaźnione, na balkonie w domu stoi poidełko, jak woda się skończy sroka siedzi i się 'drze' ;-) Idę wtedy uzupełnić wodę, a ona wraca. Bażanty mam w wiejskim ogrodzie. Piękne są, kolorowe.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Podziwianie ptaków to piękna pasja. U Ciebie to tym ciekawsze, że potrafisz je rozpoznać i znasz ich nazwy.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wszystkie jestem w stanie rozpoznać. Staram się lub proszę o to innych.

   Usuń