2021-02-06

Luty stopił śnieg

Śnieg spłynął z deszczem. Kilka przyrodniczych spotkań w tej niezimowej scenerii. Tak wygląda przedwale. Całkiem kolorowo.
Tu spotkałam szczygły i czyże.

W rzece nurogęś.

Miałam szczęście do zwierząt: wiewiórka, zając, sarny i lisek. Udane łowy. Wszystkie z bardzo daleka i dlatego chociaż mnie zauważyły, przyglądały się spokojnie i leniwie oddalały.
15 komentarzy:

 1. Najbardziej wzruszają mnie sarenki. Są takie delikatne i płochliwe.
  Pod Warszawą - jak idę na działkę przez pole to wychodzą czasami na moją ścieżkę i patrzą zdziwione, że ktoś się tam pojawił... a potem z wielką gracją wskakują do lasu.:-)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jednego dnia widziałam ich nad rzeką na małym obszarze 9. Też bardzo lubię je oglądać.

   Usuń
 2. Ależ udane polowanie! Lisunio cudny :-) I koziołek w trawach! Zazdroszczę Ci szczerze takich widoków.Jednak zdjęcia ptaków nie wywołują u mnie takiego entuzjazmu, jak ssaków.A jak widzę lisa, to aż skaczę z radości ;-)
  A śnieg ma zaraz wrócić i to w dużych ilościach. Na razie mróz minus 20. Dziękuję za liska :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tym samym momencie gdy miałam na oku lisa uciekały dwie sarenki, być może przez niego spłoszone. Lis był ważniejszy bo rzadko go widuję.Dzięki takim okazjom często wychodzę na spacer.

   Usuń
 3. Ojej! przeciez to cale safari, gdzie Ty mieszkasz, to jest jakas oaza zwierzeca, tez bym wychodzila co chwile, i ptaszki i futrzaki absolutne cudne. Wszystkie...Pozdrawiam serdeczniw

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W starej części miasta, chociaż w bloku ale wokół ogródki przydomowe. Jednak najważniejsze że tuż obok rzeki nieregulowanej, zakrzaczonej, mało dostępnej.A za rzeką już wieś. No i dużo chodzę i szukam okazji.

   Usuń
 4. Witaj! Wspaniałe zdjęcia. Zazdroszczę celnego oka ;) Bardzo lubię obserwować ptaki. Ale nie mam porządnego aparatu, żeby im zdjęcia zrobić. I w zimowej porze nie do końca je rozpoznaję w tych krzakach przy domu. Na pewno jest tu, w moim pobliżu dużo sikor, są mazurki, kosy, sroki, sójki, sierpówki. Widziałam też rudzika, Boje się, że maleństwo może nie przeżyć tych silnych mrozów. Ssaki na Twoich zdjęciach są wspaniałe. Mnie musi wystarczyć ich widok na siatkówce oka, gdy widzę sarny, lisa i szaraka w polu. Tych ostatnich jeszcze tej zimy nie spotkałam. Gratuluję pięknych "łowów" :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Śliczne fotki. Miałaś szczęście, że udało Ci się tak pięknie złapać w kadr ptaki i zwierzęta.
  Pozdrawiam🙂

  OdpowiedzUsuń
 6. No naprawdę miałaś wielkie szczęście do tych napotkanych zwierząt. Ja codziennie widuję sarny i wiewiórki, lisa nie widziałam już dawno. We wtorek byłam na długim spacerze w lesie i widziałam mnóstwo różnych ptaków. Żałuję, że nie miałam ze sobą lepszego obiektywu bo może to by była świetna okazja żeby nauczyć się je rozróżniać i nazywać "po imieniu", a tego bardzo bym chciała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kroczek po kroczku i nazwy się zapamiętuje.

   Usuń
 7. Och jakie cudowne zdjęcia. Oglądam je z ogromną przyjemnością. I jeszcze to stado saren i rudy lisek to prawdziwe strzały.
  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lisa spotkałam niespodziewanie. Ostatni raz natknęłam się na lisa w lecie. Nie wiem czy to ten sam.

   Usuń
 8. Piękne zdjęcia i lis się załapał, podziwiam.

  OdpowiedzUsuń