2022-12-19

 Jadę nad zamarznięte stawy

    Dzisiaj był rano duży mróz i pięknie świeciło słońce. Najlepsza opcja spędzenia wczesnej pory dnia to wypad nad stawy z jedzeniem dla ptaków. Słonecznik dla drobnicy, jabłko dla dzięcioła i coś dla kaczek. Gotowana marchewka i kasza gryczana, którą może nie pogardzą. Stawy całkowicie zamrożone i pokryte śniegiem, w kanale woda płynie, więc krzyżówki tam zgromadzone. Na szczęście koleiny terenówki umożliwiają w miarę wygodne przejście wokół części stawów. Na początek wielka radość z zimorodka który przeleciał tuż koło mnie. Pięknie zaniebieściły się w słońcu jego piórka. Na stołówkowym pieńku było trochę ziaren, dosypałyśmy nasze, starczy na dłużej. Zaraz pojawiły się bogatki i kowaliki. Bogatki po jednym ziarenku i zmykają daleko, kowaliki spokojnie kilka ziaren i w bliskiej odległości konsumują bez lęku.


Czyże się pojawiłySrokosz też się pokazał.

12 komentarzy:

 1. No pięknie! słońce cudowne a i ptaszki się spisały. Zimorodka tez tak raz widziałam, przeleciała jak strzała , kolory niezwykłe bardzo niebieskie i pomarańczowe...nie do uchwycenia ta strzała na fotografii.
  A bogatki tak maja, szybko łapią i szybko znikają..obserwuję je z okna, zawiesiłam tam sobie karmnik. Ladna zima ale zapowiadają, że się skończy, szkoda.

  OdpowiedzUsuń
 2. To najpiękniejsza wersja zimy, ze śniegiem, słońcem i niebem tak niebieskim jakby to był środek lata. Piękne zdjęcia, zwłaszcza to z pokrytą śniegiem ławką.

  OdpowiedzUsuń
 3. Trzeba oczy nacieszyć nim ta biała pierzynka zniknie...;o)

  OdpowiedzUsuń
 4. Coś pięknego, no po prostu balsam na serce dajesz. ^_^

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudownie! Zazdroszczę oka i znajomości ptaszków, ja głównie się zachwycam, rozpoznam tylko niewiele z nich. Pozdrawiam i zapraszam do mnie flowersblossominthewintertime.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Nacieszyłam swe oczu obrazami zimy, którą masz na wyciągnięcie ręki. Jak ta Natura dziwna , jednym daje, a inni już parę lat nie widzą scenerii zimowej nad swym jeziorem!
  Przy okazji, życzę pięknych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych Miłości, Dobra i Nadziei na lepsze jutro!

  OdpowiedzUsuń
 7. Przecudna zima na Twoich zdjęciach. Szkoda, że nie został po niej żaden ślad.
  Życzę wszystkiego co najlepsze w te święta :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Kochana Ismar, z okazji świąt Bożego Narodzenia życzę Ci dużo radości i rodzinnego ciepła na ten święty czas oraz wielu wspaniałych chwil w tym nowym, 2023 roku 🙂. A zima na Twoich zdjęciach po prostu zachwyca. Podziwiam Twoją rękę do utrwalania takich chwil w kadrze :). Ściskam świątecznie

  OdpowiedzUsuń
 9. bardzo fajny pomysł na spacer

  OdpowiedzUsuń
 10. Dobrze, że zatrzymałaś tą piękną zimę na zdjęciach
  Pozdrawiam wiarą w lepsze jutro

  OdpowiedzUsuń
 11. Piękna zimowa atmosfera, te czapy śniegu na brzegu jak na obrazku:)) .Świat otulony śniegiem zachwyca, niestety na zachodzie co raz rzadziej mamy białą zimę. Pozdrawiam serdecznie i z nowym rokiem życzę dużo radości i zdrowia:))

  OdpowiedzUsuń
 12. Szczęśliwego nowego 2023 roku, niech będzie lepszy od tego, który minął.

  OdpowiedzUsuń