2022-02-12

 Ciepły luty

    Korzystamy ze słonecznej pogody i jedziemy do lasu. Zahaczyłyśmy o stawy, bo trzeba do ptasiej stołówki coś dorzucić. Już od miejsca postojowego koło stawów widać że pomysł na odwiedzenie lasu miało wielu. Z daleka widać dwa bielejące punkty na najbliższym stawie. Przyjdzie czas na łabędzie, najpierw idziemy do drobnych ptaszków. Dzisiaj są bogatki, modraszki, czyże, pełzacz i dzięcioł duży.

Czyż był bardzo odważny, pozwolił się fotografować i filmować do woli. Wracamy nad stawy, łabędzie już zainteresowane ludźmi płyną w naszą stronę.


Radość wielka, bo łabędzica to nasza stała mieszkanka stawów. Podobno okres zamarzniętych stawów spędziła w Krakowie (internetowe wiadomości szybko się rozchodzą). A że to ona jest dowód w postaci obrączki. Latem tamtego roku zginął jej partner i martwiliśmy się czy poradzi sobie samotna. Wróciła w towarzystwie.


Stawy w słońcu pięknie się prezentują.
Idziemy dalej w las. Trzeba przekroczyć obwodnicę, pozamykać bramy i cieszyć się wolnością. Przy ścieżce sporo biegaczy, rowerzystów i spacerowiczów. Całą drogę towarzyszy nam dzięcioł czarny. Słychać jego głos ale tylko raz przeciął nam drogę w bardzo niskim locie.
Dotarłyśmy do terenów podmokłych, kiedyś odwiedzanych przez bobry. Bobry wyniosły się ale teren bardzo urokliwy, teraz podszyt uboższy i można spenetrować teren. Obiecuję sobie jeszcze tu zaglądnąć przed latem.


9 komentarzy:

 1. Piękne widoki 👍👍👍 To tylko mała cząstka zasługi pogody. To dzięki Twojemu oku i sercu możemy podziwiać Twoje otoczenie, a jest naprawdę co. 👏😘

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W pochmurny dzień trzeba mieć znacznie lepszy sprzęt na ładne zdjęcie. W słońcu wszystko ładniejsze i bardziej kolorowe.

   Usuń
 2. Tez wyleciałam z domu i to o 8 rano na widok bezchmurnego nieba! widziałam i dzięcioła dużego, i czyże, łabędzie, sikorki, ale także nurogęś, zielonego dzięcioła, gągoła...piękny dzień a patrząc się na Twoje zdjęcia u Ciebie też słońce było niezłe, od razu chce się
  ruszyć z domu. Jutro i pojutrze też się dobrze zapowiada. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzisiejszy, niedzielny poranek też wykorzystałam, ptaszkom podobała się pogoda.

   Usuń
 3. Na wiele obserwacji czas idealny - liście nie zasłaniają, podszyt i runo także.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nawet wirtualny spacer z Tobą, to gratka dla mnie niebywała!
  Dziękuję i pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I mnie miło spacerować z myślą że ktoś się ucieszy. Rozmawiałyśmy z moją znajomą spotykaną na ptasich spacerach, że gdy widzimy ładny okaz, dzień robi się radośniejszy.

   Usuń
 5. OMG
  Jakie cudowne widoki, przecudna pogoda, przepiękne ptactwo. Wszystkie Twoje zdjęcia są doskonałe ale te z łabędziami skradły moje serce.
  Zastanawiam się dlaczego w Twoim archiwum nie ma poszczególnych tytułów postów. Szkoda, bo trudno jest poszukać jakiś konkretnych ptaków.
  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń