2021-09-16

 Wydeptuję te same ścieżki

    Poszłyśmy z wnuczką na spacer. Po deszczu plac zabaw nie był dobrym pomysłem, więc park. Ma jechać w góry, więc przyzwyczajamy nóżki do wędrówek. Nie protestowała. Zawiodła się że fontanna nie działa, a nawet gorzej, zniszczyli ją wandale. Na szczęście były inne atrakcje. Najpierw wiewiórka skakała między gałązkami a później odezwał się dzięcioł zielony. Wypatrzyłyśmy drzewo na którym siedział. Chował się nam za pień ale nie ze mną takie numery. Dałam radę.


A później malowanki.


Były też spacery nad rzeką. Gąsiorek nie mógł już wyżej usiąść. Jeszcze gorzej było z dwoma pustułkami. Rusałka pawik na chwilę znieruchomiała.

Koleżanka zebrała wrotycz na cudowną maść na różne problemy skórne.
Kolorowe owoce dzikiej róży i trzmieliny ubarwiają miedze pustych pól.

W ogródku prace porządkowe. Zostało jeszcze kilka krzaków pomidorów, ogórki nie chcą rosnąć bo noce zimne. Papryki czerwienieją, może zdążą przed przymrozkami. Dynie złocą się w altance ale zapomniałam zrobić im zdjęcie. Na grządce jeszcze kwitną, już tylko dla ozdoby.Taka już nie zdąży być.
Mignęła mi jaszczurka ale nie poczekała aż wezmę aparat, tylko taki maluch wytrwał w oczekiwaniu na fotkę.

A dzisiaj byłam w lesie. Miała być dłuższa wycieczka ale mokra trawa zmusiła nas do skrócenia wycieczki. Zostały nam stawy. Kaczki wylegiwały się w trawie inne pływały w oddali.Dzisiaj brak słońca więc kolory przymglone ale kwiatki rozjaśniają widoczki.

Niespodzianki były; obok rodziny łabędzi czapla siwa wylądowała na drzewie w dużej odległości od nas 
a biała przysiadła tuż nad głową.Ostatnie spojrzenie na skraj lasu.

16 komentarzy:

 1. Przemierzając nawet kilka razy dziennie te same ścieżki, zawsze można odkryć na nich coś nowego i niesamowitego. Wnusia cudownie maluje. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak mała rzeczywiście ładnie maluje i robi to z chęcią.

   Usuń
 2. Mieszkasz w przepięknym miejscu i nie dziwię się że wielokrotnie przemierzasz te same ścieżki !
  Super fotki, pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tam gdzie jest naturalna przyroda zawsze jest pięknie.

   Usuń
 3. Zaczyna być nostalgicznie...;o)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czas spędzony z wnuczką - bezcenny. Wspólne obserwowanie przyrody kiedyś zaowocuje. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Swoje własne owocowo-warzywne zbiory to dobroć nad dobrociami. A z Twojej wnuczki też na pewno wyrośnie dorosła kobieta lubiąca przyrodę i dostrzegająca zalety obcowania z nią. Albo artystka malarka tworząca piękne dzieła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło by było gdyby dzieci moich dzieci miały przyrodnicze zainteresowania, przemycam im te wiadomości ale wszystko się okaże.

   Usuń
 6. Och! Jak ja uwielbiam Twoje spacery i podziwiane tych wszystkich przepięknych ptaków. Przypuszczam, że twoje wędrówki z wnuczką są odkrywcze i jednocześnie udane. Jak zawsze doskonałe zdjęcia. czy możesz zdradzić jakim aparatem je robisz?
  Miłego i słonecznego weekendu:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie Cię rozczaruję. Zdjęcia robię teraz aparatem kompaktowym Canon SX730HS. Przy kupnie właśnie tego aparatu ważne było że ma duży zoom optyczny (40x), bo chciałam robić zdjęcia ptaków i jest mały i lekki, mieści się w małej torebce i mogę go mieć zawsze przy sobie. Pewnie że chcę robić ładniejsze zdjęcia ale długi obiektyw wyklucza te uwarunkowania.

   Usuń
 7. Gratuluję spstrzegawczości i sprytu, mnie ten zielony 'cudaczek' wiecznie się chowa, a odwiedza mnie często . Siada na czeresni lub śliwie i 'nadaje'. Gdybym niemiała pracy, pewnie obserwowałabym to skrzydlate towarzystwo całymi godzinami. Serdeczności zostawiam 😘

  OdpowiedzUsuń
 8. To spryciarz, chowa się za pień. Najłatwiej go obserwować gdy chodzi po ziemi a robi to często.

  OdpowiedzUsuń
 9. Spacery są cudowne. A jak jeszcze ma się oczy szeroko otwarte... :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Piękny to był spacer skoro zrobiłaś na nim tak urocze zdjęcia.
  Też chodzę na spacery i przyglądam się światu :-)

  OdpowiedzUsuń